Par turnīru

Turnīra vēsture, merķis, uzdevumi

Turnīra mērķis

Tekvon-do ITF attīstība un popularizācija jauniešu vidū

Turnīra uzdevumi

  • Tekvondistu sportiskās meistarības līmeņa paaugstināšana.
  • Jaunu un talantīgu sportistu noskaidrošana.
  • Augošās paaudzes dzīves nostājas pozitīva formēšana.
  • Tekvon-do ITF attīstīšana Latvijā.
  • Draudzīgu attiecību nostiprināšana starp sporta organizācijām.
  • Veselīga dzīves veida propoganda.

“Baltijas Dzintara Kauss” pirmo reizi tika rīkots 2003.gadā un mūsu pašmāju, kā arī kaimiņvalstu sportistiem ir kļuvis par tradīciju, un ik gadu piesaista arvien jaunus veselīgā dzīvesveida un sporta atbalstītājus. Pirmais “Baltijas Dzintara Kauss” ir zīmīgs ar ITF prezidenta, profesora Chang Ung (DPRK), kā arī ITF viceprezidenta, meistara Jurija Kalašņikova (Krievija), Eiropas Taekwon-do federācijas viceprezidenta Mihaila Šmeļova (Krievija) un ITF Tehniskās komitejas meistara Ri Yong Sok (DPRK) vēsturisku vizīti uz Latviju. Atsaucoties uz Latvijas Tekvon-do federācijas prezidenta, meistara Vjačeslava Semenkova (8 Dans) vārdiem, kā galvenie un svarīgākie turnīra mērķi ir – tradicionālā Taekwon-do ITF attīstīšana, veselīga dzīvesveida stimulēšana, kā arī starptautisko sportisko attiecību stiprināšana.

Starptautiskais turnīrs “Baltijas Dzintara Kauss” tiek rīkots katru gadu vairāku gadu garumā. Uz doto brīdi turnīrs kļuvis par atpazīstamu ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Turnīrā “Baltijas Dzintara Kauss” pulcējas Latvijas klubu komandu, kā arī kaimiņvalstu (Igaunija, Krievija, Baltkrievija, Ukraina, Vācija, Somija un cīti vālsti) klubu sportisti.

Turnīrā “Baltijas Dzintara Kauss” piedalās visu vecuma grupu un kvalifikāciju sportisti (Bērni, Kadeti, Juniori, Pieaugušie, Veterāni). Tradicionāli, kā noslēdzošā turnīra fāze, tiks uzvarētāju apbalvošana individuālajās sacīkstēs, kā arī kausu pasniegšana uzvarētājiem kopējā komandu ieskaitē.

Dalībnieku skaits ar katru gadu pieaug, tādā veidā sportistu meistarības līmenis paaugstinās. Palielinās interese par Tekvon-do ITF cīņas mākslu augošās paaudzes cilvēkiem un tas nozīmē to, ka veiksmīgi tiek īstenoti turnīra galvenie uzdevumi – Tekvon-do ITF popularizācija un attīstība.